„Ateities inžinerijos“ 6-ojo sezono didžiosios kūrybinės dirbtuvės Vilniaus Gedimino technikos universitete

„Ateities inžinerijos“ 6-ojo sezono didžiosios kūrybinės dirbtuvės  Vilniaus Gedimino technikos universitete

Gruodžio 9 d. Vilniaus Gedimino technikos universitete (VILNIUS TECH) įvyko „Ateities inžinerijos“ 6-ojo sezono kūrybinės dirbtuvės, į kurias susirinko daugiau kaip 400 mokinių ir mokytojų iš 28 Lietuvos mokyklų, apsisprendusių atlikti tiriamąjį ar kūrybinį projektinį darbą vienoje iš 20-ties siūlomų AI platformos tematikų – nuo aplinkos inžinerijos, statybos ir liejimo iki robotikos, virtualios realybės ir dirbtinio intelekto technologijų. Jų tarpe buvome ir mes, Kruonio pagrindinės mokyklos 7-8 klasių mokiniai, su entuziazmo nestokojančia biologijos mokytoja,  būrelio, biomedicinos projekto vadove Rasa Pečiulionyte.
Universitete dalyvavome keliose paskaitose. Pirmojoje susipažinome su įvairiais metalais, uolienomis, sužinojome, iš kokių metalų lydinio susidaro Eurai, ką vadiname ,,Kvailių auksu”. Antroje paskaitoje bandėme patys sukurti savo ,,Ateities inžinerijos” projektus interneto svetainėje ,,Canva”. Po to pietavome. Po pietų dalyvavome dar vienoje paskaitoje apie dirbtinį intelektą. Mums patiems teko išbandyti ir jo galimybes, susipažinti su įvairiomis programomis.
Šios kūrybinės dirbtuvės mums, mokiniams, labai svarbios, nes padeda įgyvendinti ir savo sumanymus. Jos padeda ne tik rasti atsakymus į darbo pradžioje kylančius klausimus, bet ir įvaldyti šiuolaikinius įrankius, susidėlioti tolimesnio darbo planą, o užsimezgusios asmeninės pažintys su konsultantais palengvina vėlesnį bendravimą nuotolinio darbo metu. Be to, praktinė pažintis su universiteto dėstytojais, mokymo ir mokslinių tyrimų veikla mums  padeda pagrįsčiau rinktis profesinės karjeros kelią, nes sudaromos galimybės pradėti juo eiti dar mokantis mokykloje.
Po paskaitų dar aplankėme Vilniaus eglutę ir vakarop jau skubėjome į traukinį, gabenusį namų link.
Džiaugiamės, kad diena praėjo labai įdomiai ir prasmingai, buvo kupina žinių ir naudingos patirties.

Informaciją pateikė 8 klasės mokinė Rusnė Marcinkevičiūtė, nuotraukas – mokytoja Rasa Pečiulionytė.