Erasmus+ KA229 projektas „Išminties galia“ (angl. „The Power of Wisdom“)

Erasmus+ KA229 projektas  „Išminties galia“ (angl. „The Power of Wisdom“)

Dotacijos sutartis 2019-1-LT01-KA229-060728_1.

Projekto koordinatorius: Kaišiadorių r. Kruonio gimnazija

Partneriai:

• Ligatnes novada vidusskola, Latvija
  • Istituto Tecnico Settore tecnologico – Liceo Scientifico “E. Mattei”, Italija
  • Esprominho, Portugalija
  • 1o GENIKO LYKEIO AGIOU DIMITRIOU, Graikija

Projekto uždaviniai:

• Informacinių technologijų panaudojimas ugdymo proceso tobulinimui;
  • Keitimasis gerąja patirtimi ir patirties sklaida;
  • Europos kultūrinio, istorinio, gamtinio paveldo pažinimas naudojant IT technologijas.

Projekto aprašymas:

Mūsų projekto pavadinimas  – „Išminties galia“. Šiuo projektu siekiame sukurti bei patobulinti mokymosi strategijas bei formas, kurios leistų mokymąsi padaryti patrauklesniu bei labiau motyvuojančiu. Taip pat siekiame naujomis veiklomis praturtinti popamokinę veiklą.

5 mokyklos iš Lietuvos, Latvijos, Italijos, Graikijos ir Portugalijos yra šio projekto partnerės.

Projekto rezultatai:

• Projekto metu naudojamų skaitmeninių įrankių ir platformų įvairovė pagerins mokymosi rezultatus ir
  • padidins mokinių mokymosi motyvaciją.
  • Mokytojai ir tėvai supras, kad šiuolaikinės technologijos skatina mokinių susidomėjimą mokymo turiniu. Projekto metu mokytojai iš šalių partnerių įgys daugiau praktikos ir patirties naudojant IT technologijas, pasikeis patirtimi bei įgys naujų profesinių įgūdžių ir kompetencijų.
  • Naudojant mobiliąją programėlę ActionBound bus sukurti interaktyvūs maršrutai, pažintiniai miesto puslapiai, virtualus 3D objektų atkūrimas.
  • E-metodinė instrukcijų knygelė, pateiks patarimus ir rekomendacijas, kaip naudoti IT technologijas ugdymo proceso tobulinimui.
  • Mokiniai ir mokytojai gebės efektyviai naudoti ActionBound, Miro, Padlet, Kahoot, Quizizz, Quizlet, Mentimeter, Voratinklis ir kt.
  • Projekto metu dalyviai turės galimybę išbandyti visas siūlomas skaitmenines priemones. Kiekviena mokykla partnerė yra atsakinga už mokymo (si) veiklų organizavimą.

Projekto logotipas

Kiekvienoje mokykloje buvo vykdomas projekto logotipo konkursas. Trys geriausi logotipai iš kiekvienos mokyklos buvo pristatyti pirmajame projekto susitikime Ligatnes novada vidusskola, Latvijoje.

Logotipo konkurso nugalėtoja – Kaišiadorių r. Kruonio gimnazija. Logotipo autorius – 11 klasės mokinys Mantas Vitkus.

Pirmasis projekto susitikimas

Nuo 2019m. spalio mėnesio Kruonio gimnazija įgyvendina Erasmus+ KA229 mokyklų partnerysčių projektą „Išminties galia“ su partneriais iš Latvijos, Graikijos, Italijos ir Portugalijos.

Lapkričio 25 – 29 dienomis pirmasis projekto susitikimas vyko Ligatne vidurinėje mokykloje, Latvijoje.

Susitikimo metu aptarėme projekto finansų valdymą, sklaidą, detalų susitikimo planą, išrinkome projekto logotipą. Taip pat vykdėme mokymus, kaip naudotis įvairiais skaitmeniniais įrankiais ir platformomis: Actionbound, Miro (RealtimeBoard), eTwinning, Padlet, Kahoot, Quizizz, Popplet Lite, Toontastic 3D, Spider Web ir kitais.

Po mokymų vykdėme ir kultūrinę – pažintinę programą Ligatnėje, Rygoje bei Gaujos nacionaliniame parke, kur susitikimo dalyviai pritaikė teorines žinias.

Pirmasis susitikimas buvo labai sėkmingas. Laukia kiti susitikimai Portugalijoje, Italijoje, Graikijoje. Baigiamasis projekto susitikimas vyks Kruonio gimnazijoje.

Projekto komanda