Dotacijos sutartis 2019-1-LT01-KA229-060728_1.

Projekto koordinatorius: Kaišiadorių r. Kruonio gimnazija

Partneriai:

 • Ligatnes novada vidusskola, Latvija
 • Istituto Tecnico Settore tecnologico – Liceo Scientifico “E. Mattei”, Italija
 • Esprominho, Portugalija
 • 1o GENIKO LYKEIO AGIOU DIMITRIOU, Graikija

Projekto uždaviniai:

 • Informacinių technologijų panaudojimas ugdymo proceso tobulinimui;
 • Keitimasis gerąja patirtimi ir patirties sklaida;
 • Europos kultūrinio, istorinio, gamtinio paveldo pažinimas naudojant IT technologijas.

Projekto aprašymas:

Mūsų projekto pavadinimas  – „Išminties galia“. Šiuo projektu siekiame sukurti bei patobulinti mokymosi strategijas bei formas, kurios leistų mokymąsi padaryti patrauklesniu bei labiau motyvuojančiu. Taip pat siekiame naujomis veiklomis praturtinti popamokinę veiklą.

5 mokyklos iš Lietuvos, Latvijos, Italijos, Graikijos ir Portugalijos yra šio projekto partnerės.

Projekto rezultatai:

 • Projekto metu naudojamų skaitmeninių įrankių ir platformų įvairovė pagerins mokymosi rezultatus ir
 • padidins mokinių mokymosi motyvaciją.
 • Mokytojai ir tėvai supras, kad šiuolaikinės technologijos skatina mokinių susidomėjimą mokymo turiniu. Projekto metu mokytojai iš šalių partnerių įgys daugiau praktikos ir patirties naudojant IT technologijas, pasikeis patirtimi bei įgys naujų profesinių įgūdžių ir kompetencijų.
 • Naudojant mobiliąją programėlę ActionBound bus sukurti interaktyvūs maršrutai, pažintiniai miesto puslapiai, virtualus 3D objektų atkūrimas.
 • E-metodinė instrukcijų knygelė, pateiks patarimus ir rekomendacijas, kaip naudoti IT technologijas ugdymo proceso tobulinimui.
 • Mokiniai ir mokytojai gebės efektyviai naudoti ActionBound, Miro, Padlet, Kahoot, Quizizz, Quizlet, Mentimeter, Voratinklis ir kt.
 • Projekto metu dalyviai turės galimybę išbandyti visas siūlomas skaitmenines priemones. Kiekviena mokykla partnerė yra atsakinga už mokymo (si) veiklų organizavimą.
Projekto veiklos 
The Power of Wisdom – Erasmus+ – Portugal Video (Greece) – YouTube

The Power of Wisdom – Lithuania Video (Greece) – YouTube

The Power of Wisdom Erasmus+ – Vasto Italy Video (Greece) – YouTube

https://www.youtube.com/channel/UCIzsjBesr5PA978cZ0bIPnw

The Power of Wisdom – Mobility in Greece – DIGITAL STORYTELING (Presentation) – YouTube

ERASMUS+ – Jauno Līderu vidusskola (jlv.lv)

http://1lyk-ag-dimitr.att.sch.gr/

https://www.svietimonaujienos.lt/skaitmenizacija-issukis…/

Projekto produktas

Book Creator – Digital tools to use in classroom

Sklaida

“Kaišiadorių aidai” 1

“Kaišiadorių aidai”2

Erasmus+ KA229 projekto „Išminties galia“ partnerių susitikimas Kruonio gimnazijoje

Kruonio gimnazija koordinuoja Erasmus+ KA229 projektą „Išminties galia“ (angl. „The Power of Wisdom“), Nr. 2019-1-LT01-KA229-060728. Gegužės 2 – 6 dienomis gimnazijoje įvyko penktasis projekto partnerių susitikimas, kuriame dalyvavo 25 mokiniai ir mokytojai iš Latvijos (Jauno Līderu vidusskola, Ligatne), Portugalijos (Esprominho, Braga), Italijos (Istituto Tecnico Settore tecnologico – Liceo Scientifico “E. Mattei”, Vasto) ir Graikijos (1o Geniko Lykeio Agiou Dimitriou, Atėnai).

Mūsų vykdyto projekto uždaviniai:

 • Informacinių technologijų panaudojimas ugdymo proceso tobulinimui;
 • Keitimasis gerąja patirtimi ir patirties sklaida;
 • Europos kultūrinio, istorinio, gamtinio paveldo pažinimas naudojant IT technologijas.

Pirmoji susitikimo Kruonio gimnazijoje diena. Susitikimo dalyviai buvo palydėti į aktų salę skambant jų šalių muzikai. Kiekvienos šalies stalelius puošė kompozijos su šalių vėliavėlėmis (dėkojame mokytojai Rolandai Mikalauskienei). Susitikimo dalyvius pasveikino Kruonio gimnazijos direktorė Rita Mikučauskienė, Kaišiadorių rajono savivaldybės mero patarėjas Tautvydas Krilavičius ir Kruonio seniūnas Audrius Slavinskas. Kruonio gimnazijos mokiniai surengė sveikinimo koncertą, kuriame dalyvavo Kaišiadorių meno mokyklos Kruonio skyriaus jaunių choras (vadovė Vida Jočytė), Kruonio kultūros centro jaunimo liaudies šokių kolektyvas “Pinavija” (vadovė Aušra Kulnickienė), o pramoginius šokius šoko klubo “Efektas” šokėjai, Kruonio gimnazijos aštuntokai Ūla ir Gvidas. Po koncerto projekto dalyviai buvo suskirstyti į tarptautines komandas ir supažindinti su užduotimis. Gimnazijos gidės Urtė ir Vaida papasakojo svečiams apie gimnaziją, o gidai Skaistė ir Gvidas parodė gimnazijos aplinką ir papasakojo apie Oginskių pilį bei paralelinio pasaulio instaliacją “Nematomas zoologijos sodas”. Susipažinę su mokykla, susitikimo dalyviai atliko užduotį, kurią aštuntokai Skaistė ir Gvidas sukūrė naudodami skaitmeninį įrankį “QR Code Treasure Hunt Generator”. Po pietų susitikimo dalyviai susipažino su Kruoniu naudodamiesi interaktyviuoju gidu Actionbound. Po to skambėjo lietuviškos, itališkos, latviškos, portugališkos ir graikiškos dainos, šokių kolektyvo “Pinavija” nariai mokė šokti lietuviškus šokius. Vakare aplankėme Birštoną, visi pasivaikščiojome Nemuno pakrante, užkopėme į aukščiausią apžvalgos bokštą.

Antroji susitikimo diena. Kruonio gimnazijos mokytojai pakvietė svečius į geografijos, anglų kalbos, rusų kalbos ir lietuvių kalbos pamokas (mokytojos Daiva Kruliauskienė, Dalia Krasauskienė, Irma Nalivaikienė, Aušra Kulnickienė), kuriose svečiai galėjo stebėti, kokius skaitmeninius įrankius mokytojai naudoja savo pamokose bei dalyvauti viktorinose apie sveiką gyvenseną bei Europos miestus. O kaip džiaugėsi mūsų penktokai, kai visas prizines vietas pasidalino jie, o ne svečiai! Vėliau projekto dalyviai mokėsi naudotis skaitmenine Miro lenta bei dirbdami grupėse, atliko praktinę užduotį. Mokymus vedė mokyklos alumnė, renginių ir projektų vadovė Eglė Kruliauskaitė. Po pietų aplankėme Kauno senamiestį.

Trečiadienį susitikimo dalyviai aplankė dar tris Lietuvos sostines – Trakus, Vilnių, Kernavę.

Ketvirtoji susitikimo diena. Mokiniai dirbo tarptautinėse komandose ir, naudodami įrankius Vimeo, Canva, Da Vinci, VN kūrė video siužetus apie lietuviškus valgius, Lietuvos sostines, Kruonį ir jo apylinkes, projekto veiklas bei laisvalaikį. Mokytojai dalyvavo konferencijoje, kurioje pasidalino patirtimi apie skaitmeninių įrankių naudojimą pamokose. Vėliau aplankėme Kalvius ir Darsūniškį. Dešimtokė Urtė papasakojo apie Darsūniškio muziejų bei piliavietę. Vakare mūsų gimnazijos mokiniai organizavo sporto ir barbekiu vakarą.

Penktoji susitikimo diena. Mokiniai baigė sukurti video siužetus apie savaitę Lietuvoje. Tuo metu mokytojai aplankė Mergakalnį, gravitacinę kalvą bei Kruonio hidroakumuliacinę elektrinę. Pasidžiaugę mokinių sukurtomis video istorijomis, patikrinome, ką susitikimo dalyviai sužinojo apie Lietuvą. Viktorina “Savaitė Lietuvoje” parodė, jog geriausiai mūsų šalį pažįsta mūsų kaimynės latvės mokytojos Aija ir Saiva bei mokinė Panagiota iš Graikijos.

Baigėsi paskutinis projekto “Išminties galia” susitikimas, tačiau esame įsitikinusios, kad nauji draugai, sutikti projekto metu, naujos patirtys, įspūdžiai bei gražūs prisiminimai lydės visus dar ilgai ilgai.

Už idėjas, paramą ir pagalbą, patarimus ir darbus tariame ačiū visai Kruonio gimnazijos bendruomenei. Ačiū direktorei Ritai Mikučauskienei, mokiniams: aštuntokams Ūlai Noreikaitei, Skaistei Vaitkevičiūtei, Gvidui Grajauskui, Gyčiui Pūrui; devintokams Erikai Radionovaitei, Austėjai Bernotaitei, Aurelijui Marčiui, Gabrielei Čepaitei, dešimtokei Urtei Noreikaitei, abiturientams Vaidai Bendaravičiūtei, Kamilei Stasionytei, Nagliui Noreikai, Tadui Cikanavičiui. Nuoširdžiai dėkojame ir mokinių tėveliams. Ačiū jums už tokius šaunius vaikus.

Erasmus+ KA229 projekto „Išminties galia“ partnerių susitikimas Atėnuose

Kovo 14 – 18 dienomis įvyko ketvirtasis projekto susitikimas Agios Dimitrios mokykloje Atėnuose. Projekto uždaviniai yra informacinių technologijų panaudojimas ugdymo proceso tobulinimui, keitimasis gerąja patirtimi ir patirties sklaida bei Europos kultūrinio, istorinio, gamtinio paveldo pažinimas naudojant IT technologijas, todėl vizito pavadinimas buvo „Skaitmeniniai nuotykiai Graikijoje“. Šiame mobilume dalyvavo projekto partneriai iš Ligatnės (Latvija), Vasto (Italija), Atėnų (Graikija), Bragos (Portugalija) bei projekto koordinatoriai iš Kruonio gimnazijos.

Pirmąją susitikimo dieną Agios Dimitrios mokykloje Atėnuose projekto susitikimo dalyvius pasveikino mokyklos direktorius. Šventinio sutikimo metu stebėjome ir mokėmės graikiškų šokių, susipažinome su mokykla, mokiniai dalyvavo orientaciniame žaidime mokyklos erdvėse. Visos grupės pristatė namų darbus – savo sukurtus populiarių kiekvienos šalies dainų karaoke (dėkojame visiems atlikėjams, o ypač Tadui už galutinį produktą). Po pietų aplankėme Atėnų kultūros centrą ir nacionalinę biblioteką, sprendėme kiekvienos šalies kryžiažodžius, sukurtus naudojant skaitmeninį įrankį Puzzlemaker.

Antrąją Erasmus+ projekto partnerių susitikimo dieną mokiniai  tarptautinėse komandose susipažino su Atėnų senamiesčiu, naudodami interaktyvųjį gidą Actionbound. Likusią dienos dalį praleidome lankydami Akropolį ir aplink jį esančiuos senovinius objektus: senovės Agorą, Hefaisto šventyklą, amfiteatrą, Partenoną, gėrėjomės Atėnų miesto vaizdais. Akropolio muziejuje klausėmės įdomaus gidės pasakojimo apie antikos laikus. Įspūdžiai visam gyvenimui.

Trečioji Erasmus+ projekto “Išminties galia” susitikimo diena buvo skirta Graikijos kultūrinio, gamtinio, istorinio paveldo pažinimui. Kelionės metu stabtelėjome ties Korinto kanalu, aplankėme Mikėnus, Senovės Graikijos miestą Peloponese, Liūtų vartus, Agamemnono kapavietę, Nafplijo miestą (pirmąją Nepriklausomos Graikijos sostinę), Palamidi rūmus, vaikščiojome Egėjo jūros pakrante, deklamavome Epidauro antikiniame teatre.

Ketvirtąją Erasmus+ projekto partnerių susitikimo Atėnuose dieną mokėmės naudoti skaitmeninius įrankius Quizlet, QR Treasure Hunt Generator, Wakelet. Mokiniai buvo paruošę namų darbus ir dalyvavo biologijos pamokoje, naudojant “apverstos klasės” metodą. Po pietų aplankėme Atėnų centrą, kur pamatėme šalies Parlamentą ir stebėjome sargybinių pasikeitimo ceremoniją, Atėnų universitetą, akademiją ir biblioteką. Vakare vėl gėrėjomės Akropolio bei Atėnų vaizdais.

Baigėsi Erasmus + projekto “Išminties galia” partnerių susitikimas Agios Dimitrios mokykloje Atėnuose. Paskutinę dieną mokiniai, dirbdami tarptautinėse grupėse baigė sukurti ir pristatė video siužetus. Mokytojai mokėsi naudoti skaitmeninius įrankius Biteable, Canva, Geocatching. Quizizz viktorina įrodė, kad per 5 vizito dienas dalyviai puikiai pažino Atėnus, Graikijos kultūrinį, istorinį bei gamtinį paveldą.

Neįkainojama patirtis ir prisiminimai visam gyvenimui. Laukiame kito susitikimo, šįkart – Kruonio gimnazijoje.

 

 

Erasmus+ KA229 projekto „Išminties galia“ partnerių susitikimas Italijoje

Sausio 17 – 21 dienomis įvyko trečiasis projekto susitikimas Istituto Tecnico Settore technologico – Liceo Scientifico “E. Mattei” mokykloje Vasto mieste Italijoje. Projekto uždaviniai yra informacinių technologijų panaudojimas ugdymo proceso tobulinimui, keitimasis gerąja patirtimi ir patirties sklaida bei Europos kultūrinio, istorinio, gamtinio paveldo pažinimas naudojant IT technologijas, todėl vizito pavadinimas buvo „Skaitmeniniai nuotykiai Italijoje“. Šiame mobilume dalyvavo projekto partneriai iš Ligatnės (Latvija), Vasto (Italija), Atėnų (Graikija), Bragos (Portugalija) bei projekto koordinatoriai iš Kruonio gimnazijos.

Projekto susitikimas vyko Istituto Tecnico Settore technologico – Liceo Scientifico “E. Mattei” mokykloje Vasto mieste Adrijos jūros pakrantėje. Visos susitikimo dienos buvo darbingos, nes kiekvieną dieną susitikimo dalyviai susipažindavo su naujais skaitmeniniais įrankiais ir mokėsi juos įvaldyti. Pirmąją susitikimo dieną visi pristatė savo mokyklas, susipažino, šoko liaudies šokius ir, atlikdami Actionbound užduotis tarptautinėse komandose, susipažino su Vasto miestu. Antrąją projekto susitikimo dieną vyko mokymai  apie skaitmeninius įrankius CoSpaces ir Adobe Aero bei virtualios realybės žemėlapių kūrimą, o po pietų aplankytas draustinis Oasi Del Verde ir Roccascalegna pilis. Trečiąją susitikimo dieną Kruonio gimnazijos komanda pristatė ArcGIS Online platformą, portugalai mokė, kaip naudotis įrankiu Asana,  graikų komanda – Genial.ly,  italai – Adobe Premiere Pro, o latvių mokyklos atstovai – puzzle maker. Antroje dienos pusėje aplankėme nacionalinius draustinius Punta Pena, Punta Aderci ir gėrėjomės nuostabiu Adrijos kraštovaizdžiu. Vakare, klausydami gido pasakojimo, pasivaikščiojome Vasto mieste.  Ketvirtoji Erasmus+ projekto “Išminties galia” susitikimo diena buvo skirta susipažinimui su Neapolio miestu.  Jame apsilankėme didinguose karališkuosiuose rūmuose, pamatėme žymiausias Neapolio bažnyčias, gėrėjomės miesto vaizdais, nuo Tirėnų jūros pakrantės pamojavome grėsmingajam miegančiam Vezuvijui, išragavome gardžiausias neapolietiškas picas. Paskutinę susitikimo  susitikimo dieną, dirbdami tarptautinėse komandose ir naudodami video redaktorių Adobe Premiere Pro, mokiniai sukūrė savaitės veiklų dienoraštį. Taip pat, naudodami Google Forms, susitikimo dalyviai atliko refleksiją ir įvertino mobilumo šioje mokykloje organizavimą.

Erasmus+ KA229 projekto „Išminties galia“ partnerių susitikimas Portugalijoje

Lapkričio 29 – gruodžio 4 dienomis įvyko antrasis projekto susitikimas Esprominho mokykloje Bragos mieste Portugalijoje. Projekto uždaviniai yra informacinių technologijų panaudojimas ugdymo proceso tobulinimui, keitimasis gerąja patirtimi ir patirties sklaida bei Europos kultūrinio, istorinio, gamtinio paveldo pažinimas naudojant IT technologijas, todėl vizito pavadinimas buvo „Skaitmeniniai nuotykiai Portugalijoje“. Šiame mobilume dalyvavo projekto partneriai iš Ligatnės (Latvija), Vasto (Italija), Atėnų (Graikija), Bragos (Portugalija) bei projekto koordinatoriai iš Kruonio gimnazijos.

Susitikimo metu Kruonio gimnazijos grupė organizavo turą Bragos mieste, naudojant interaktyvųjį gidą Actionbound. Ši programėlė padėjo surasti svarbiausius miesto objektus – Katedrą, miesto Arką, Rotušės aikštę, Santa Barbaros sodus. Taip pat delegacijos pristatė savo mokyklas, o Kruonio gimnazijos mokytojos pasidalijo patirtimi apie skaitmeninius įrankius, naudojamus pamokose ir neformaliojo ugdymo veiklose.

Video “Dear Future Generations” paskatino visus susimąstyti, kokią Žemę paliksime ateinančioms 7 kartoms. Todėl, pratęsdami pagrindinę video mintį, mokiniai, dirbdami tarptautinėse grupėse,  sukūrė ir pristatė savo video žinutę Žemei, naudodami skaitmeninį įrankį VN (video redaktorius).

Paskutinę projekto susitikimo Bragoje dieną visi dalyviai šoko lietuviškus, portugališkus ir graikiškus šokius. Direktorius ugdymui pasveikino visus, sėkmingai įvykdžiusius projekto veiklas, ir įteikė pažymėjimus.

Susitikimo dalyviai ne tik tobulino skaitmeninius įgūdžius, bet taip pat turėjo galimybę pažinti Bragos ir Porto miestus, aplankyti Bom Jesus, Sameiro ir kitas šventoves bei pamatyti didingąjį Atlanto vandenyną.

Erasmus+ KA229 projekto „Išminties galia“ nuotolinis partnerių susitikimas 

Kruonio gimnazija nuo 2019 metų koordinuoja Erasmus+ KA229 projektą „Išminties galia“ („The power of wisdom“). Projekto partneriai – mokyklos iš Latvijos, Portugalijos, Italijos ir Graikijos.

Kadangi pandemijos sąlygomis negali vykti kontaktiniai susitikimai, projekto veiklos vykdomos virtualioje erdvėje. Balandžio 23 dieną įvyko projekto „Išminties galia“ susitikimas. Jame dalyvavo mokiniai ir mokytojai iš Lietuvos (Kaišiadorių r. Kruonio gimnazija), Latvijos (Jauno Līderu vidusskola), Graikijos (1o GENIKO LYKEIO AGIOU DIMITRIOU), Italijos (Istituto Tecnico Settore tecnologico – Liceo Scientifico ,,E. Mattei”) ir Portugalijos (Esprominho) mokyklų. Susitikimo, kuris vyko Zoom platformoje, metu mokiniai pristatė savo šalis bei mokyklas, o besibaigiant susitikimui, savo žinias patikrino ir su draugais iš kitų šalių susirungė viktorinoje ,,We are Europeans”, kuri vyko Kahoot platformoje.

Dėkojame Kaišiadorių švietimo ir sporto paslaugų neformaliojo švietimo skyriui už suteiktą galimybę nepertraukiamai 3 val. naudotis Zoom platforma.

Pirmasis projekto susitikimas
Lapkričio 25 – 29 dienomis pirmasis projekto susitikimas vyko Ligatne vidurinėje mokykloje, Latvijoje.

Susitikimo metu aptarėme projekto finansų valdymą, sklaidą, detalų susitikimo planą, išrinkome projekto logotipą. Taip pat vykdėme mokymus, kaip naudotis įvairiais skaitmeniniais įrankiais ir platformomis: Actionbound, Miro (RealtimeBoard), eTwinning, Padlet, Kahoot, Quizizz, Popplet Lite, Toontastic 3D, Spider Web ir kitais.

Po mokymų vykdėme ir kultūrinę – pažintinę programą Ligatnėje, Rygoje bei Gaujos nacionaliniame parke, kur susitikimo dalyviai pritaikė teorines žinias.

Pirmasis susitikimas buvo labai sėkmingas. Laukia kiti susitikimai Portugalijoje, Italijoje, Graikijoje. Baigiamasis projekto susitikimas vyks Kruonio gimnazijoje.

Projekto logotipas
Kiekvienoje mokykloje buvo vykdomas projekto logotipo konkursas. Trys geriausi logotipai iš kiekvienos mokyklos buvo pristatyti pirmajame projekto susitikime Ligatnes novada vidusskola, Latvijoje.

Logotipo konkurso nugalėtoja – Kaišiadorių r. Kruonio gimnazija. Logotipo autorius – 11 klasės mokinys Mantas Vitkus.