Gerumas iki dangaus. Ar gali pakeisti pasaulį per šešias dienas?
2007-aisiais užsimezgusi draugystė tarp Kruonio pagrindinės mokyklos ir Lenkijos Bedzino miesto pradinės mokyklos Nr. 2 puoselėjama ir šiandien. Dešimt mokinių ir dvi mokytojos gegužės 30 birželio 4 dienomis dalyvavo LenkijosLietuvos jaunimo mainų fondo finansuojamame projekte „Gerumas iki dangaus“, kurio iniciatorė ir sumanytoja yra Aneta Radon, Bedzino miesto pradinės mokyklos Nr. 2 direktorės pavaduotoja ir anglų kalbos mokytoja. Projekto idėjos atliepia mūsų mokyklos viziją: „Bendruomeniškumas – rūpestis, palaikymas, tolerancija. Stiprus žmogus – pasitikintis, savarankiškas, atsakingas.“

Visos projekto veiklos padėjo jauniems žmonėms išlaisvinti savo emocijas ir atsiverti gerumui, patobulinti bendravimo anglų kalba įgūdžius, mokytis dirbti komandoje.

1-oji diena. Ji truputį prailgo, nes kelionė buvo ilga, tačiau nenuobodi. Patyręs vairuotojas Gediminas Česonis iš įmonės ,,MB Bus” saugiai nuvežė visą komandą į Bedziną, kur mus pasitiko dešimt lenkų mokinių ir mokytojai Ewelina ir Zbyszek.
,,2-ąją dieną po pusryčių naujoje sporto ir pramogų salėje „Bedzin Atrena“ susitikome su Bedzino miesto savivaldybės vicemere Anna Drzewiecka. Turėjome galimybę susipažinti su įprastam sporto ar meno gerbėjui dažniausiai nepasiekiamais arenos kampeliais. Įspūdingas momentas: nuo tilto paleisti į dangų abiejų valstybių vėliavų spalvų balionai. Vėliau rašėme ir piešėme ant akmenukų, kuriuos išdėliojome palei Czarna Przemsza upę besitęsiančioje krantinėje. Po pietų nuvykome į Sarnow vaikų globos namus, kur vaikinai žaidė futbolą, įvairius kitus žaidimus, visi bendravome su vaikų namų auklėtiniais. Po vakarienės turėjome galimybę pažaisti tinklinį. Komandos –  LietuvaLenkija. Laimėjome 30!“,– pasakoja Gustė.
„3-oji diena. Apžiūrėdami miestą, nuėjome į Zagłeniebia vaikų teatrą. Buvo labai įdomu sužinoti, kaip gaminamos lėlės, kaip su jomis aktoriai vaidina scenoje. Pasivaikščiojome po tarnybines teatro patalpas, buvome užkulisiuose, sužinojome, kaip dirba apšvietėjas ir garso operatorius. Po pietų kūrėme plakatus „Gerumas iki dangaus“ anglų, lenkų ir lietuvių kalbomis. Buvo įdomu pasidairyti tarptautinei Vaikų gynimo dienai skirtos šventės renginiuose, pamatyti karinę, ugniagesių, policijos, medikų techniką”, – dėsto Matas.
„4-oji projekto ,,Gerumas iki dangaus” veiklų Lenkijoje diena. Iš ryto patraukėme į Tarnowskie Gorý sidabro kasyklas. Tame pačiame pastate esančiame muziejuje trumpai susipažinome su kasinėjimo istorija ir amatu. Tuomet leidomės į 40,5 m. gylį ir turėjome galimybę pamatyti kasyklas savo akimis bei paplaukioti požemine upe. Iš kasyklų grįžome apie 11 val., tad dar turėjome dar užtektinai laiko iki pietų. Tą laiką praleidome turiningai: kas lesino balandžius ir anteles, kas šeimos nariams ir draugams pirko lauktuves. Po trumpos poilsio valandėlės papietavę mokykloje ėjome į klasę ir ant lapelių rašėme žodžius apie gerumą. Darbus pakabinome ant mokyklos kieme esančio medžio, o  po visų dienos veiklų skaniai pavakarieniavę vėl ėjome žaisti tinklinio“, – sako Ugnė.
„5-ąją projekto dieną dalyvavome Bedzino pradinės mokyklos Nr. 2 šventėje, kurioje dalyvavo mokiniai, tėvai, mokytojai, kiti mokyklos darbuotojai. Didžiulis šurmulys, daug įvairiausių atrakcijų. Paruošėme stalą, ant kurio sudėjome tradicinį lietuvišką maistą. Rusnė dalyvavo ,,Talentų šou” ir laimėjo ,,Grand Prix”. Pirmą kartą per mūsų draugystės metus vyko tarptautinės tinklinio varžybos Lenkija-Lietuva. Labai džiaugiamės, kad nugalėjo draugystė”,– porina Marijus.
„Projektas ,,Gerumas iki dangaus” baigėsi. Šešios dienos susidraugauti ir tik momentas atsisveikinti. Šis projektas buvo ne tik galimybė pamatyti  kaimyninę šalį, susipažinti su jos gamta, istorija, su krašto kalba, kultūra ir žmonėmis, bet ir išmokti bendrauti, rasti mūsų panašumus ir skirtumus. Šio projekto esmė  – išmokti suprasti kiekvieną ir gebėti parodyti gerumą kiekvienam. Tačiau tai padaryti nėra paprasta, bet visus projekto dalyvius suvedė sportinė veikla – tinklinio žaidimas. Džiugu, kad kiekvienas mūsų mokyklos mokinys, dalyvavęs projekte, susirado draugų, linksmai praleido laiką. Kiekvieną projekto dieną mums tikrai netrūko bendrų veiklų,  turėjome ir laisvo laiko. Šios kelios dienos iš pradžių atrodė kaip amžinybė, tačiau dabar atrodo, jog projektas įvyko per vieną dieną. Kad ir kaip bebūtų liūdna, bet šiame pasaulyje nėra dalyko, kuris  niekada nesibaigtų. Tačiau neverta nusiminti, nes kiekviena pabaiga yra kažko naujo pradžia. Taigi labai tikiuosi, kad šiai mūsų didelei 17 metų draugystei su  bendraminčiais Lenkijoje dar ne laikas pasibaigti. Ir nesvarbu, kad šiais metais projektas jau baigėsi, tačiau draugystė nenutrūksta, ji tęsiasi toliau“,– įspūdžiais pasibaigus projektui dalinasi Rusnė.
Sunku žodžiais išreikšti tai, ką Lenkijos ir Lietuvos mokiniai ir mokytojai, dalyvavę šiame projekte, patyrė kartu. Manome, kad visų dalyvių pasaulis pasikeitė, nes buvimas gerais keičia žmones, o kai tai padarėme, savo pasaulį pakeitėme per šešias dienas.
Džiaugiamės, kad mūsų komandą parėmė Kruonio seniūnas Audrius Slavinskas, Kaišiadorių turizmo ir verslo centras, kurio suvenyrai iškeliavo į Bedziną. Nuoširdi padėka mūsų mokinių mamoms ir tėčiams, gelbėjusiems ruošiantis projektui, mintimis buvusiems su mūsų komanda, kuri turiningai, įdomiai ir linksmai praleido laiką.

„Gerumas iki dangaus” projektas baigėsi, bet pats gerumas – niekada“,– teigia mokyklos direktorė Rita Mikučauskienė, dalyvavusi visose projekto veiklose.