Ikimokyklinio ugdymo programa
DIENOTVARKĖ

 7.00-8.10 Pabudome ir kelkimės. Laikas į darželį. Labas rytas!

8.10-8.20 Pajudėkime drauge su smagia dainele.

8.30-9.00 Išalkome, pusryčiai.

9.00-9.30 Susibūrimas į ratelį, mūsų įspūdžiai ir dienos veiklos aptarimas.

9.30-10.15 Laikas kūrybiškumui – užsiėmimai (dailės, muzikinio ugdymo, keramikos, sporto, konstravimo, skaičiavimo ir kiti.)

10.30-11.30 Linksmybės lauke, pasivaikščiojimai.

11.30-11.55 Plaunam-muilinam rankas. Pasiruošimas pietums.

11.55-12.30 Pietūs.

12.30-13.30 Šiek tiek pavargau, ištieskime kojas ir paklausykime pasakos.

13.30-14.30 Saldus miegelis arba ramūs žaidimai (pagal poreikį).

14.30-15.00 Palaipsninis kėlimasis.

15.00-15.30 Veidrodėli, veidrodėli ar tvarkingai aš atrodau? Ruošimasis vakarienei.

15.30-16.00 Vakarienė.

16.00-17.30 Žaidžiame, statome namus, dėliojam dėliones. Vaikštome lauke. Atsisveikiname su draugais ir keliaujame namo.

Ugdomosios veiklos

Minėdami 33-ąsias Lietuvos Nepriklausomybės metines ,,Pelėdžiukų” grupės vaikai su mokytojomis grupėje įgyvendino kūrybinių darbelių projektą ,,Aš myliu Lietuvą”.
Ačiū Genei Svetakaitei už puikų bendradarbiavimą. ♥️
Kviečiu apsilankyti ,,Pelėdžiukų” grupėje ir gyvai pamatyti parodą.
Autistiškas mąstymas – kitoks pasaulio suvokimas. Kitoks, bet ne blogesnis!
Šiuolaikinė mūsų visuomenė vis labiau atsiveria autistiškiems žmonėms. Būti autistišku ar turėti autistišką vaiką nėra jokia gėda! Visi žmonės turi teisę būti bendruomenės dalimi. Autizmo diagnozė žmogaus nepakeičia, tik paaiškina, kodėl jis mąsto kitaip. Autistai yra verti didesnio mūsų supratimo ir palaikymo.
Nuo 2007 m. balandžio 2-oji visame pasaulyje yra minima kaip autizmo supratimo ir priėmimo diena.
Šiais metais Autizmo dieną  mokykloje minime prisidėdami prie respublikinio projekto-akcijos ,,Spalvoti skėčiai”. Projekte dalyvauti pakvietėme ir ,,Pelėdžiukų” grupės tėvelius, 10 klasės mokinius su dailės mokytoja bei logopedę. Akcijos metu visi bendromis jėgomis gaminome spalvotus skėčius ir sužinojome, kaip elgiasi autistiškas žmogus.
Kartu su pavasariu ateina pirmoji pavasario šventė – Kaziuko mugė. Jai ruošdamiesi su vaikais žiūrėjome skaidres, kaip atrodo Kaziuko mugė, susipažinome su amatininkais ir jų darbais. Į grupę pakvietėme Žanos mamą, kuri išmokė vaikus pasidaryti iš odos apyrankes. Dar iš sūrios tešlos pagaminome pakabukus. Veikla vaikams labai patiko. Už puošnias apyrankes, kantrybę, gerą nuotaiką, džiugias emocijas tariam AČIŪ Žanos mamytei.
Sveikiname su Nepriklausomybės atkūrimo švente!
Dvidešimt pirmasis Kruonio mokyklos Dainų festivalis „Dainuokime visi“.
Daina – nuo senų senovės pati universaliausia bendravimo forma. Dainai nėra kalbos barjero, tautybės ar rasių skirtumo. Dainai negalioja karantino suvaržymai. Tai širdies kalba, tad pavadinimas „Dainuokime visi“ atspindi šviesiausią festivalio dvasią – dainuokime visi, bendraukime, kurkime, dalinkime džiaugsmą vieni kitiems! Visur, visada ir visų būsime suprasti ir išklausyti.
Dėkojame visiems Kruonio mokyklos mokiniams ir mokytojams, Kaišiadorių Meno mokyklos dainininkams, Kruonio kultūros centro kolektyvams, tėveliams už bendrystę ir buvimą kartu šią nuostabią dieną.
,,Pelėdžiukų” grupės vaikai, bendradarbiaudami su Kruonio KC mokytoja Gene Svetakaite, iš molio gamino širdeles, kurias savo rankytėmis puošė, dailino.

Savo darbelius padovanojo darželio kaimynams Vasario 16-osios proga.

Mes važiuojam į Kaziuko turgų. Ką pirksim, ką parduosim, ką mainysim, o ką dovanų duosim…
Na, o kas liko, mūsų ,,Kačiukų” grupės parodai tiko.
Dalinamės įgyvendintu projektu, skirtu lietuvių kalbai ir jos sklaidai ,,Tarmiškai sekamos pasakos”. Projektas buvo vykdomas ,,Pelėdžiukų” grupėje nuo sausio  16  iki vasario 10 dienos.
Projekto metu vaikai klausė tarmiškai sekamų pasakų, inscenizavo pasaką ,,Dangus griūva”, įgarsindami veikėjus įvairiomis tarmėmis.
AČIŪ lietuvių kalbos mokytojoms Neringai ir Alei už pagalbą kviečiant mokinius įsitraukti į projektą.
AČIŪ vyresnių klasių mokiniams Daugvydui, Augustinui, Rusnei, Ievai, Gyčiui už bendradarbiavimą, kad pasiruošė ir atėjo mums pasekti pasakų.
AČIŪ Kruonio miestelio bibliotekininkei Audronei už žemaitiškos tarmės pristatymą.
AČIŪ Kruonio pagrindinės mokyklos bibliotekininkei Jurgitai už dzūkiškai sekamas pasakas ir žaidimus.
AČIŪ 3 klasės mokiniams ir mokytojai Aušrai, kad atvyko suvaidinti 5 pasakų ištraukas.
AČIŪ ,,Kačiukų” ir ,,Kiškučių” grupių draugams, kad stebėjo mūsų spektaklį.
Užgavėnės – žiemos šventė, simbolizuojanti žiemos išvarymą, siekiant prisišaukti pavasarį. Šventė žavi liaudiško humoro grožiu ir kūrybingumu.
Linksmai nusiteikę, pasipuošę visi darželio vaikai susirinko salėje, kur dainavo, šoko, dūko ir garsiai šaukė: „Žiema, žiema, bėk iš kiemo“. Šventės dalyviai, nuo šokių ir linksmybių įkaitę, Morės deginimą stebėjo pro langą.
Labai džiaugiuosi, kad į ugdomąjį procesą vis dažniau įsijungia ir tėvai. Noriai bendradarbiauja, dalyvauja renginiuose, padeda gerinti grupės aplinką.
AČIŪ TĖVELIAMS už sukurtą šventinę atmosferą.
AČIŪ Ingai ir Ryčiui Pūrams už pagalbą gaminat Morę Užgavėnių šventei.
Ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikai dalyvauja respublikiniame projekte ,,Futboliukas”. Jo metu populiarinamas futbolas kaip sporto šaka, skatinamas vaikų smalsumas pažinti futbolą ne tik per sportinę, bet ir kūrybinę veiklą.  Mūsų įstaigoje projektas įgyvendinamas jau antrą sezoną. Jis vykdomas spalio-gegužės mėnesiais.
Kiekvieną mėnesį dalyviai gauna skirtingas užduotis, kurių metu užsiima sportu ir edukacija. Dalinamės viena iš gruodžio mėnesio užduočių.  Tai ,,Futboliuko Kalėdos”.
Projekto svetainėje www.asfutboliukas.lt kas mėnesį atnaujinamos veiklų akimirkos.
Šiandien 3 klasės mokiniai lankėsi ,,Pelėdžiukų” grupėje, kur vedė renginį ,,Pasakos”. Trečiokai vaidino ištraukas iš pasakų ,,Raudonkepuraitė”, ,,Trys paršiukai”, ,,Vilkas ir septyni ožiukai”, ,,Dangus griūva”, ,,Batuotas katinas”. Dar svečiai pateikė savo sukurtas užduotėles, mokė šokti. O mažieji turėjo atspėti pasakų pavadinimus, prisiminti išmoktas raideles ir jas nuspalvinti, sujungti skaičiukus, juos užrašyti, pašokti kartu su vyresniaisiais draugais. Buvo smagu stebėti nuoširdų vaikų bendradarbiavimą. Dėkojame auklėtojai Neringai Tamkutonienei už pakvietimą.

Pasakų skaitymas skatina teigiamas emocijas, turtina žodyną ir sakytinės kalbos gebėjimus. Ši savaitė skirta dzūkų pasakoms. Todėl pasekti pasakos atėjo Kruonio pagrindinės mokyklos bibliotekininkė Jurgita. Veiklos metu vaikai klausė pasakos ,,Kiškis drąsuolis”, susipažino su dzūkiškais žodžiais, minė mįsles, iliustravo ir aptarė pasakų veikėjų elgesį, savybes. Šiandien vaikai susipažino su dzūkų tradicijomis ir buitimi. Susipažino su dzūkų žaidimais ,,Katinas ant pečiaus tupėjo”, ,,Maišas yra”, ,,Šiaudų batai”.

Lapkričio 7-18 dienomis ikimokyklinio ugdymo įstaigose startavo respublikinis  judrių lietuvių liaudies šokių-žaidimų projektas ,,Senolių skrynią pravėrus…”.
Projekto metu buvo naudojamos įvairios priemonės: maišai, virvės, medžio kaladės, šiaudų kūliai, lazdos ir kt. Žaidėme lietuvių liaudies žaidimus, ratelius: ,,Upytėlė teka”, ,,Katinas ant pečiaus sėdėjo”, ,,Mano maišas pakulinis”, ,,Kiškeli nabagėli”, ,,Oira, oira” ir daug kitų.
Džiaugiamės, kad projekto metu išmokti žaidimai vaikams paliko gerą įspūdį. Noriai juos prisimena ir prašo pakartoti.
Projekto iniciatorės – Kruonio pagrindinės mokyklos daugiafunkcio skyriaus mokytoja Sigita Vaitkutė-Černiauskienė ir kūno kultūros mokytoja Rita Gudonytė-Mažeikienė.
Ačiū mokytojams, įsitraukusiems į projektą ir fiksavusiems akimirkas, kuriomis dalinamės.
,,Pelėdžiukų” grupės vaikai su mokytoja Sigita šventė Tarptautinę vaikų gynimo dieną Kruonio bibliotekoje.

2021 m. gruodžio 10 d. Kruonio bibliotekoje vyko kalėdinės valandėlės ,,Įsiklausyk… jau beldžiasi Kalėdos”.
Priešmokyklinio ugdymo programa (nuo 2022 09 01)

Priešmokyklinio ugdymo tvarkos aprašas

Priešmokyklinio ugdymo kompetencijų aprašas

Informacija tėvams. Priešmokyklinukas.pdf

MŪSŲ DIENOTVARKĖ

7.00-8.00 Vaikų rinkimasis į grupę, pokalbiai, žaidimai.

8.15-8.30 Pusryčiai.

8.30-9.00 Ryto ratas, pokalbiai, žaidimai.

9.00-11.30 Ugdomoji veikla grupėje.

11.30-12.10 Kūno kultūros valandėlės, žaidimai lauke.

12.15-12.35 Pietūs.

12.35-13.00 Kūrybinė, meninė veikla.

13.00-14. 30 Pasaka, poilsis.

14.30-14. 50 Vakarienė.

14.50-17.30 Žaidimai lauke, kūrybinė veikla.

  1. 30 Iki pasimatymo rytoj!
PAPILDOMA VEIKLA

Pirmadienis  – logopediniai užsiėmimai, jaunučių choras.

Antradienis – fizinis lavinimas, muzika, šokiai

Trečiadienis – jaunučių choras.

Ketvirtadienis – logopediniai užsiėmimai, keramikos,  šokių būreliai, ,,Saulės gija’’ užsiėmimai.

Penktadienis – fizinis lavinimas, muzika, ,,Kurk ir burk’’ būrelis.