Ikimokyklinio ugdymo programa
Basų kojų takas (mokytoja Sigita)

Ugdomosios veiklos

Minint 33-ąsias Lietuvos Nepriklausomybės metines “Pelėdžiukų” grupės vaikai su mokytojomis grupėje įgyvendino kūrybinių darbelių projektą “Aš myliu Lietuvą”.
Ačiū Gene Svetakaitė už puikų bendradarbiavimą ♥️
Kviečiu apsilankyti “Pelėdžiukų” grupėje ir gyvai pamatyti parodą.

 

Autistiškas mąstymas – kitoks pasaulio suvokimas. Kitoks, bet ne blogesnis!
Autizmo spektro sutrikimai labai įvairūs, tačiau visi žmonės turi teisę būti bendruomenės dalimi. Šiuolaikinė mūsų visuomenė vis labiau atsiveria autistiškiems žmonėms. Būti autistišku ar turėti autistišką vaiką nėra jokia gėda!
Šie žmonės yra verti dar didesnio mūsų supratimo ir palaikymo.
Autizmo diagnozė žmogaus nepakeičia, tik paaiškina, kodėl jis mąsto kitaip.
Nuo 2007 m. balandžio 2-oji visame pasaulyje yra minima kaip autizmo supratimo ir priėmimo diena. Šiais metais autizmo dieną mūsų mokykloje minime prisidėdami prie respublikinio projekto – akcijos “Spalvoti skėčiai”. Prie projekto pakvietėme prisidėti “Pelėdžiukų” grupės tėvelius, 10 klasės mokinius su dailės mokytoja, bei logopedę su mokiniais. Akcijos metu visi bendromis jėgomis gaminome spalvotus skėčius ir sužinojome kaip elgiasi autistiškas žmogus.
Kartu su pavasariu ateina pirmoji pavasario šventė-Kaziuko mugė.Todėl šiandien su vaikais žiūrėjome skaidres, kaip švenčiama Kaziuko mugė, susipažinome su amatininkais ir jų darbais. Į grupę pakvietėme Žanos mamą, kuri išmokė vaikus pasidaryti iš odos apyrankes.Iš sūrios tešlos pagaminome pakabukus.Veikla vaikams labai patiko.Už puošnias apyrankes, kantrybę, gerą nuotaiką, džiugias emocijas tariam AČIŪ Žanos mamytei.
Sveikiname su Nepriklausomybės atkūrimo švente!
Dvidešimt pirmasis Kruonio mokyklos Dainų festivalis „Dainuokime visi“.
Daina – nuo senų senovės pati universaliausia bendravimo forma. Dainai nėra kalbos barjero, tautybės ar rasių skirtumo. Dainai negalioja karantino suvaržymai. Tai – širdies kalba. Tad pavadinimas „Dainuokime visi“ atspindi šviesiausią festivalio dvasią – dainuokime visi, bendraukime, kurkime, dalinkime džiaugsmą vieni kitiems! Visur, visada ir visų būsime suprasti ir išklausyti.
Dėkojame visiems Kruonio mokyklos mokiniams ir mokytojams, Kaišiadorių Meno mokyklos daininikams, Kruonio kultūros centro kolektyvams, tėveliams už bendrystę ir buvimą kartu šią nuostabią dieną.
Pelėdžiukų” grupės vaikai bendradarbiaudami su Kruonio KC mokytoja Gene Svetakaite iš molio gamino širdeles, kurias savo rankytėmis puošė, dailino.

O šiandieną jas padovanojo darželio kaimynams Vasario 16-osios proga.

Mes važiuojam į Kaziuko turgų. Ką pirksim, ką parduosim, ką mainysim o ką dovanų duosim… na o kas liko, mūsų “Kačiukų” grupės parodai tiko.
Dalinamės įgyvendintu projektu, skirtu lietuvių kalbai ir jos sklaidai “Tarmiškai sekamos pasakos”. Projektas buvo vykdomas “Pelėdžiukų” grupėje sausio 16 d. – vasario 10 d.
Projekto metu vaikai klausė tarmiškai sekamų pasakų, inscenizavo pasaką “Dangus griūva” įgarsindami veikėjus įvairiomis tarmėmis.
AČIŪ, lietuvių kalbos mokytojoms Neringai ir Alei, už pagalbą kviečiant mokinius įsitraukti į projektą.
AČIŪ mokiniams: Daugvydui, Augustinui, Rusnei, Ievai, Gyčiui už bendradarbiavimą, kad pasiruošė ir atėjo mums pasekti pasakų.
AČIŪ Kruonio miestelio bibliotekininkei Audronei už žemaitiškos tarmės pristatymą.
AČIŪ Kruonio pagrindinės mokyklos bibliotekininkei Jurgitai už dzūkiškai sekams pasakas ir žaidimus.
AČIŪ, 3 klasės mokiniams ir mokytojai Aušrai, kad atvyko suvaidinti 5 pasakų ištraukas.
AČIŪ “Kačiukų” ir “Kiškučių” grupių draugams, kad stebėjo mūsų spektaklį.
Užgavėnės – žiemos šventė, simbolizuojanti žiemos išvarymą siekiant prisišaukti pavasarį. Šventė žavi liaudiško humoro grožiu ir kūrybingumu.
Linksmai nusiteikę, pasipuošę visi darželio vaikai susirinko salėje, kur dainavo, šoko, dūko ir garsiai šaukė „Žiema, žiema bėk iš kiemo“. Šventės dalyviai nuo šokių ir linksmybių įkaitę Morės deginimą stebėjo pro langą.
Labai džiaugiuosi, kad į ugdomąjį procesą vis dažniau įsijungia ir tėvai. Noriai bendradarbiauja įvairiais klausimais, dalyvauja renginiuose, padeda gerinti grupės aplinką.
AČIŪ TĖVELIAMS, už sukurtą, šventinę atmosferą.
AČIŪ Ingai ir Ryčiui Pūrams, už pagalbą gaminat Morę Užgavėnių šventei.
Ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikai dalyvauja respublikiniame projekte “Futboliukas”. Jo metu populiarinamas futbolas kaip sporto šaka, skatinamas vaikų smalsumas pažinti futbolą ne tik per sportinę, bet ir kūrybinę veiklą. Projektas vykdomas spalio – gegužės mėnesį.( Mūsų įstaigoje įgyvendinamas jau antrą sezoną.)
Kiekvieną mėnesį dalyviai gauna skirtingas užduotis, kurių metu užsiima sportu ir edukacija. Dalinamės viena iš gruodžio mėnesio užduočių tai “Futboliuko Kalėdos”.
Projekto svetainėje www.asfutboliukas.lt kas mėnesį atnaujinamos akimirkos.
Šiandien 3 klasės mokiniai lankėsi “Pelėdžiukų” grupėje, kur vedė renginį “Pasakos”. Trečiokai vaidino ištraukas iš pasakų “Raudonkepuraitė”, “Trys paršiukai”, “Vilkas ir septyni ožiukai”, “Dangus griūva”, “Batuotas katinas”, pateikė savo sukurtas užduotėles, mokė šokti. O mažieji turėjo atspėt pasakų pavadinimus, prisiminti išmoktas raideles ir jas nuspalvinti, sujungti skaičiukus, juos užrašyti, pašokti kartu su vyresniais. Buvo smagu stebėti nuoširdų vaikų bendradarbiavimą. Dėkojame auklėtojai Neringai Tamkutonienei už pakvietimą.

Pasakų skaitymas skatina teigiamas emocijas, turtina žodyną ir sakytinės kalbos gebėjimus. Ši savaitė skirta dzūkų pasakoms. Todėl pasekti pasakos atėjo Kruonio pagrindinės mokyklos bibliotekininkė Jurgita. Veiklos metu vaikai klausė pasakos ,,Kiškis drąsuolis”, susipažino su dzūkiškais žodžiais, minė mįsles, iliustravo ir aptarė pasakų veikėjus. Šiandien vaikai susipažino su dzūkų tradicijom ir buitimi. Susipažino su dzūkų žaidimais: ,,Katinas ant pečiaus tupėjo”, “Maišas yra”, ,,Šiaudų batai”.

Lapkričio 7 – 18 dienomis ikimokyklinio ugdymo įstaigose startavo respublikinis projektas judrūs lietuvių liaudies šokiai-žaidimai “Senolių skrynią pravėrus…”.
Projekto metu buvo naudojamos įvairios priemonės: maišai, virvės, medžio kaladės, šiaudų kūliai, lazdos ir kt.. Žaidžiami lietuvių liaudies žaidimai, rateliai: ,,Upytėlė teka”, ,,Katinas ant pečiaus sėdėjo”, ,,Mano maišas pakulinis”, “Kiškeli nabagėli”, ,,Oira Oira” ir daug kitų.
Džiaugiamės, kad projekto metu išmokti žaidimai vaikams paliko gerą įspūdį. Noriai juos prisimena ir prašo pakartoti.
Ačiū mokytojams, įsitraukusiems į projektą ir fiksavusiems akimirkas, kuriomis dalinamės.
Projekto iniciatorės: Kruonio pagrindinės mokyklos daugiafunkcio skyriaus mokytoja Sigita Vaitkutė Černiauskienė ir kūno kultūros mokytoja Rita Gudonytė-Mažeikienė
,,Pelėdžiukų” grupės vaikai su mokytoja Sigita šventė Tarptautinę vaikų gynimo dieną Kruonio bibliotekoje.

2021 m. Gruodžio 10 d. Kruonio bibliotekoje vyko Kalėdinės valandėlės ,,Įsiklausyk… jau beldžiasi Kalėdos”.
Priešmokyklinio ugdymo programa (nuo 2022 09 01)

Priešmokyklinio ugdymo tvarkos aprašas

Priešmokyklinio kompetencijų aprašas

Informacija tėvams. Priešmokyklinukas.pdf

MŪSŲ DIENOTVARKĖ

7.00 – 8.00 Vaikų rinkimasis į grupę, pokalbiai, žaidimai.

8.15 – 8.30 Pusryčiai

8.30 – 9.00 Ryto ratas, pokalbiai, žaidimai

9.00 -11.30 Ugdomoji veikla grupėje.

11.30 -12.10 Kūno kultūros valandėlės, žaidimai lauke.

12.15 – 12.35 Pietūs.

12.35 – 13.00 Kūrybinė, meninė veikla.

13.00-14. 30 Pasaka, poilsis.

14.30- 14. 50 Vakarienė

14.50- 17.30 Žaidimai lauke, kūrybinė veikla

  1. 30 Iki pasimatymo rytoj!
PAPILDOMA VEIKLA

Pirmadienis– logopediniai užsiėmimai, jaunučių choras

Antradienis– fizinis lavinimas, muzika

Trečiadienis– jaunučių choras, šokiai

Ketvirtadienis– logopediniai užsiėmimai, anglų kalbos, keramikos, ,, Saulės gija’’, šokių būreliai

Penktadienis– fizinis lavinimas, muzika, ,,Kurk ir burk’’ būrelis