Ekskursija po Anykščių kraštą su integruotomis gamtos ir literatūros pamokomis išvykoje

Ekskursija po Anykščių kraštą su integruotomis gamtos ir literatūros pamokomis išvykoje

8 ir 9 klasės mokiniai su savo klasių vadovėmis Rasa Pečiulionyte ir Ale Kerševičiene spalio 22 d. patyrė nuostabią ekskursiją po Anykščių kraštą. Kelionė suteikė puikią galimybę integruoti gamtos ir literatūros pamokas, aplankyti žymius gamtos ir kultūros objektus, praplėsti pažintį su šio krašto literatūriniu palikimu, pakeliauti kadaise A. Baranausko, A. Vienuolio, J. Biliūno išvaikščiota žeme.  Stabtelėję ,,Laimės žiburio” papėdėje, skaitėme J. Biliūno kūrinį tuo pačiu pavadinimu, aptarėme jo prasmę, kalbėjomės apie amžiną žmonių siekį būti laisvais ir laimingais. Tuomet, užkopę į Liudiškių kalvą, kur palaidotas rašytojas Jonas Biliūnas, pagerbėme jo atminimą. Grožėdamiesi Anykščių  apylinkių miškais, prisiminėme ne tik A. Baranausko poemą ,,Anykščių šilelis”, bet ir jo, kaip kalbininko, veiklą ir kalbos darbus.

Vaikščiodami lengvai siūbuojančiu lynų tiltu per Šventąją bei Lajų taku, pajutome paukščio skrydžio laisvę, medžių viršūnių aukštį.  Mūsų akis džiugino augalijos įvairovė. Iš jos ryškiausiai išsiskyrė ąžuolai, eglės, pušys ir beržai. Gamtos prieglobstyje jautėmės trumpam pabėgę nuo gyvenimo šurmulio, prisilietę prie harmoningo miško pasaulio. Stabtelėję ties inkilais, kalbėjomės apie miško paukščių įvairovę, džiaugėmės ant tako sutikę žaltį ir unikalia proga jį apžiūrėti iš arti. Aplankytas Puntuko akmuo dar kartą priminė istorinį Stepono Dariaus ir Stasio Girėno žygdarbį, panardino mus  į tautosakos lobynų versmę, kuri trykšte tryško  ir besigrožint ,,Puntuko kaimo” eksponatais. Kelionę pabaigėme Anykščių Pramogų ir atrakcionų parke, šiuo metų laiku pavirtusiame Siaubo parku.

Visos ekskursijos metu  buvome įspūdingo gamtos grožio ir rudens spalvų žaismo liudininkais. Buvo malonu pabūti gryname ore, grožėtis natūraliais gamtos kūriniais, įkvėpti rudeniško oro ir pasisemti gerų emocijų. Turėjome puikią progą suvokti gamtos išsaugojimo svarbą, bendrauti, geriau pažinti vieni kitus. Po šios ekskursijos daugelis mokinių sakė, kad jau vėl laukia naujų, panašių į šią išvyką, kelionių, kad norėtų dar kartą sugrįžti į Anykščių kraštą. Aplankytos vietos ne tik praturtino jų žinias apie kultūrinį bei literatūrinį paveldą, bet ir paliko gilų Lietuvos gamtos grožio įspūdį. Informaciją pateikė mokytojos Rasa Pečiulionytė ir Alė Kerševičienė.