Erasmus+ KA229 projekto „Išminties galia“ partnerių susitikimas Kruonio gimnazijoje

Erasmus+ KA229 projekto „Išminties galia“ partnerių susitikimas Kruonio gimnazijoje

Kruonio gimnazija koordinuoja Erasmus+ KA229 projektą „Išminties galia“ (angl. „The Power of Wisdom“), Nr. 2019-1-LT01-KA229-060728. Gegužės 2-6 dienomis gimnazijoje įvyko penktasis projekto partnerių susitikimas, kuriame dalyvavo 25 mokiniai ir mokytojai iš Latvijos (Jauno Līderu vidusskola, Ligatne), Portugalijos (Esprominho, Braga), Italijos (Istituto Tecnico Settore tecnologico – Liceo Scientifico ,,E. Mattei”, Vasto) ir Graikijos (1o Geniko Lykeio Agiou Dimitriou, Atėnai).

Mūsų vykdyto projekto uždaviniai:

  • informacinių technologijų panaudojimas ugdymo proceso tobulinimui;
  • keitimasis gerąja patirtimi ir patirties sklaida;
  • Europos kultūrinio, istorinio, gamtinio paveldo pažinimas naudojant IT technologijas.

Pirmoji susitikimo Kruonio gimnazijoje diena. Susitikimo dalyviai buvo palydėti į aktų salę skambant jų šalių muzikai. Kiekvienos šalies stalelius puošė kompozijos su šalių vėliavėlėmis (dėkojame mokytojai Rolandai Mikalauskienei už pagalbą). Susitikimo dalyvius pasveikino Kruonio gimnazijos direktorė Rita Mikučauskienė, Kaišiadorių rajono savivaldybės mero patarėjas Tautvydas Krilavičius ir Kruonio seniūnas Audrius Slavinskas. Kruonio gimnazijos mokiniai surengė sveikinimo koncertą, kuriame dalyvavo Kaišiadorių meno mokyklos Kruonio skyriaus jaunių choras (vadovė Vida Jočytė), Kruonio kultūros centro jaunimo liaudies šokių kolektyvas ,,Pinavija” (vadovė Aušra Kulnickienė), o pramoginius šokius šoko klubo ,,Efektas” šokėjai, Kruonio gimnazijos aštuntokai Ūla ir Gvidas. Po koncerto projekto dalyviai buvo suskirstyti į tarptautines komandas ir supažindinti su užduotimis. Gimnazijos gidės Urtė ir Vaida papasakojo svečiams apie gimnaziją, o gidai Skaistė ir Gvidas parodė gimnazijos aplinką ir papasakojo apie Oginskių pilį bei paralelinio pasaulio instaliacją ,,Nematomas zoologijos sodas”. Susipažinę su mokykla susitikimo dalyviai atliko užduotį, kurią aštuntokai Skaistė ir Gvidas sukūrė naudodami skaitmeninį įrankį ,,QR Code Treasure Hunt Generator”. Po pietų susitikimo dalyviai susipažino su Kruoniu naudodamiesi interaktyviuoju gidu Actionbound. Po to skambėjo lietuviškos, itališkos, latviškos, portugališkos ir graikiškos dainos, šokių kolektyvo ,,Pinavija” nariai mokė lietuviškų šokių. Vakare aplankėme Birštoną, visi pasivaikščiojome Nemuno pakrante, užkopėme į aukščiausią apžvalgos bokštą.

Antroji susitikimo diena. Kruonio gimnazijos mokytojai pakvietė svečius į geografijos, anglų kalbos, rusų kalbos ir lietuvių kalbos pamokas (mokytojos Daiva Kruliauskienė, Dalia Krasauskienė, Irma Nalivaikienė, Aušra Kulnickienė), kuriose svečiai galėjo stebėti, kokius skaitmeninius įrankius mokytojai naudoja savo pamokose bei dalyvauti viktorinose apie sveiką gyvenseną bei Europos miestus. O kaip džiaugėsi mūsų penktokai, kai visas prizines vietas pasidalino jie, o ne svečiai! Vėliau projekto dalyviai mokėsi naudotis skaitmenine Miro lenta bei dirbdami grupėse, atliko praktinę užduotį. Mokymus vedė mokyklos alumnė, renginių ir projektų vadovė Eglė Kruliauskaitė. Po pietų aplankėme Kauno senamiestį.

Trečiadienį susitikimo dalyviai aplankė dar tris Lietuvos sostines – Trakus, Vilnių, Kernavę.

Ketvirtoji susitikimo diena. Mokiniai dirbo tarptautinėse komandose ir, naudodami įrankius Vimeo, Canva, Da Vinci, VN kūrė video siužetus apie lietuviškus valgius, Lietuvos sostines, Kruonį ir jo apylinkes, projekto veiklas bei laisvalaikį. Mokytojai dalyvavo konferencijoje, kurioje pasidalino patirtimi apie skaitmeninių įrankių naudojimą pamokose. Vėliau aplankėme Kalvius ir Darsūniškį. Dešimtokė Urtė papasakojo apie Darsūniškio muziejų bei piliavietę. Vakare mūsų gimnazijos mokiniai organizavo sporto ir barbekiu vakarą.

Penktoji susitikimo diena. Mokiniai baigė sukurti video siužetus apie  Lietuvą. Tuo metu mokytojai aplankė Mergakalnį, gravitacinę kalvą bei Kruonio hidroakumuliacinę elektrinę. Pasidžiaugę mokinių sukurtomis video istorijomis, patikrinome, ką susitikimo dalyviai sužinojo apie Lietuvą. Viktorina ,,Savaitė Lietuvoje” parodė, jog geriausiai mūsų šalį pažįsta mūsų kaimynės latvės mokytojos Aija ir Saiva bei mokinė Panagiota iš Graikijos.

Baigėsi paskutinis projekto ,,Išminties galia” susitikimas, tačiau esame įsitikinusios, kad nauji draugai, sutikti projekto metu, naujos patirtys, įspūdžiai bei gražūs prisiminimai lydės visus dar ilgai ilgai.

Už idėjas, paramą ir pagalbą, patarimus ir darbus tariame ačiū visai Kruonio gimnazijos bendruomenei. Ačiū direktorei Ritai Mikučauskienei,  aštuntokams Ūlai Noreikaitei, Skaistei Vaitkevičiūtei, Gvidui Grajauskui ir Gyčiui Pūrui, devintokams Erikai Radionovaitei, Austėjai Bernotaitei, Aurelijui Marčiui, Gabrielei Čepaitei, dešimtokei Urtei Noreikaitei, abiturientams Vaidai Bendaravičiūtei, Kamilei Stasionytei, Nagliui Noreikai, Tadui Cikanavičiui. Nuoširdžiai dėkojame ir mokinių tėveliams. Ačiū jums už tokius šaunius vaikus.

Projekto koordinatorės
Daiva Kruliauskienė,
Dalia Krasauskienė