“Erasmus+” keičia gyvenimus jau 35 metus

Rugsėjo 10 d. Kruonio pagrindinės mokyklos mokiniai, mokytojai ir direktorė dalyvavo „Erasmus+“ programos 35-mečio šventėje. „Erasmus +“– tai ES programa, skirta švietimo, mokymo, jaunimo ir sporto sritims Europoje remti.

Šventės pradžioje iš visos Lietuvos susirinkę dalyviai ir svečiai iš Latvijos formavo užrašą “I ❤ ERASMUS+“,  o vėliau, nešdami savo atstovaujamų švietimo įstaigų ir Erasmus+ atributiką,  žygiavo eisenoje Vilniaus gatvėmis į Rotušės aikštę, kurioje vyko pagrindinis šventės renginys. Vedėjas Mindaugas Rainys kalbino „Erasmus+“ mainų programos dalyvius, koncertavo gerai žinomi Lietuvos atlikėjai: Bjelle, „Baltos varnos“, Giedrė Kilčiauskienė, Migluma bei grupė Kedrostuburas.

Šventės metu buvo gaminama gardi kava, o vaišinami ja buvo tie, kurie teisingai atsakė į klausimus apie Erasmus+ programos galimybes. Kitoje palapinėje galėjo įsiamžinti visi šventės dalyviai ir savo nuotraukomis papuošti šventės sienelę. Palapinėse, kuriose buvo organizuotos edukacijos, buvo galima gyvai pabendrauti su šventės svečiais ir pasidalinti savo Erasmus patirtimis, o taip pat ir dovanų gauti  – literatūros apie Europą.

Kruoniečiai turiningai praleido dieną sostinėje ir patyrė daug nuostabių emocijų. Jau laukiame kitų kelionių ir naujų Erasmus+ projektų!

Danielė Bumbulytė, 8 kl. mokinė, Erika Radionovaitė, 10 kl, mokinė.