Erasmus+KA229 projekto „Išminties galia“ susitikimas Portugalijoje

Kruonio gimnazija įgyvendina Erasmus+ KA229 mokyklų partnerysčių projektą „Išminties galia“ (sutarties Nr. 2019-1-LT01-KA229-060728) su partneriais iš Latvijos, Graikijos, Italijos ir Portugalijos.

Lapkričio mėnesio 29 d.– gruodžio mėnesio 4 d. vyko antrasis šio projekto susitikimas Esprominho mokykloje Bragos mieste (Portugalija). Projekto uždaviniai: informacinių technologijų panaudojimas ugdymo proceso tobulinimui, keitimasis gerąja patirtimi ir patirties sklaida bei Europos kultūrinio, istorinio, gamtinio paveldo pažinimas naudojant IT technologijas.  Su tuo siejasi ir vizito pavadinimas „Skaitmeniniai nuotykiai Portugalijoje“. Šiame susitikime dalyvavo projekto partneriai iš Ligatnės (Latvija), Vasto (Italija), Atėnų (Graikija), Bragos (Portugalija) bei projekto koordinatoriai iš Kruonio gimnazijos (Lietuva).

Susitikimo metu Kruonio gimnazijos grupė organizavo turą Bragos mieste, naudodami interaktyvųjį gidą Actionbound. Programėlė padėjo surasti svarbiausius miesto objektus – Katedrą, miesto Arką, Rotušės aikštę, Santa Barbaros sodus. Taip pat visos delegacijos pristatė savo mokyklas, o Kruonio gimnazijos mokytojos dar pasidalijo patirtimi apie skaitmeninius įrankius, naudojamus pamokose ir neformaliojo ugdymo veiklose.

Video ,,Dear Future Generations” paskatino visus susimąstyti, kokią Žemę paliksime ateinančioms kartoms. Pratęsdami pagrindinę filmuotos medžiagos mintį, mokiniai dirbo mišriose tarptautinėse grupėse,  naudodami skaitmeninį įrankį VN (video redaktorių) sukūrė ir pristatė visiems susirinkusiesiems savo video žinutę Žemei.

Paskutinę susitikimo Bragoje dieną projekto dalyviai šoko lietuviškus, portugališkus ir graikiškus šokius. Direktorius ugdymui pasveikino visus, sėkmingai įvykdžiusius projekto veiklas, ir įteikė pažymėjimus.

Susitikimo dalyviai ne tik patobulino skaitmeninius įgūdžius, bet taip pat turėjo galimybę pažinti Bragos ir Porto miestus, aplankyti Bom Jesus, Sameiro ir kitas šventoves bei pamatyti didingąjį Atlanto vandenyną.

Projekto koordinatorės –  Daiva Kruliauskienė, Dalia Krasauskienė.