Jaunųjų miško bičiulių būrelis kartu su miškininkais ruošiasi žiemai

Jaunųjų miško bičiulių būrelis kartu su miškininkais ruošiasi žiemai

Meilė gamtai, o ypač miškui, noras padėti miškininkams rugsėjo 30 dieną suvienijo Kruonio Jaunųjų miško bičiulių būrelio narius bendram tikslui – jaunus medelius apsaugoti nuo laukinių gyvūnų. Mokiniai jau žino, kad švelni ir minkšta medelių kamienų žievė bei ūgliai – tikras skanumynas miško žvėrims, ypač briedžiams, elniams ir stirnoms, bet tose kamieno vietose, kuriose gyvūnai nulaupo žievę, susidaro žaizdos, per kurias medžiai neretai užsikrečia puviniu, vėliau ir lūžta. Todėl medžių želdinių apsauga nuo žvėrių daromos žalos yra vienas pagrindinių miškininkų rudens darbų. Dar mokiniai žino, kad vienas iš būdų apsaugoti medžius – aptepti pažeidžiamiausias jaunų medelių dalis (ūglius, liemenis) repelentais – medžiaga, kuri savo kvapu bei skoniu atbaido žvėris. Repelento parinkimas ir naudojimas priklauso nuo elninių žvėrių kiekio teritorijoje. Jei jų nėra daug, repelentu aptepami tik viršūniniai medelių ūgliai. Jei miške gyvūnų skaičius didesnis, būtina apsaugoti ir šoninių šakų ūglius. Repelentai dažniausiai naudojami jaunuose, spygliuočių bei kietųjų lapuočių želdiniuose ir tepami kasmet, kol medelis pasiekia 2  metrų aukštį.

Šįkart talkindami miškininkams būrelio nariai naudojo retesnį medžių apsaugos būdą – į ūglius įspraudė avių vilnos, dėl kurios specifinio kvapo žvėrys vengs skabyti medžių ūglius. Šauniai padirbėję mokiniai pailsėjo prie laužo, kepė ir valgė su duona dešreles, linksmi ir laimingi sugrįžo į mokyklą, suvokdami, kad nors savo darbu savanoriškai padėjo miškininkams, bet miško apsauga yra nuolatinis, atsakingas ir labai sudėtingas, daug pastangų reikalaujantis darbas, todėl į mišką dar ne kartą sugrįš.

Informaciją pateikė biologijos mokytoja, JMB vadovė Rasa Pečiulionytė