Medijų raštingumas ugdymo praktikai

Medijų raštingumas ugdymo praktikai

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Švietimo akademija, bendradarbiaudama su tarptautine tyrimų ir mainų taryba „IREX“, įgyvendina medijų raštingumo Baltijos šalyse programą „Media Literacy in Baltics programme“, todėl rugpjūčio 21–23 dienomis organizavo vasaros stovyklą „Medijų raštingumas ugdymo praktikai“.

Medijų raštingumo mokymus vedė doc. dr. Ilona Tandzegolskienė-Bielaglovė, prof. dr. Giedrė Kvieskienė, doc. dr. Nijolė Čiučiulkienė, Danguolė Bylaitė-Šalavėjienė. Dėstytojai ir lektoriai dalinosi praktinio darbo ugdymo įstaigose gerąja patirtimi, o VDU Švietimo akademijos studentai ieškojo inovatyvių mišraus mokymosi metodų, kaip stiprinti vaikų ir jaunimo medijų raštingumo įgūdžius, kaip tapti atspariais dezinformacijai.

Mūsų mokyklai šioje stovykloje atstovavo specialioji pedagogė Sonata Balnienė (Įtraukaus ugdymo, socioedukacinių industrijų, specialiosios pedagogikos antro kurso studentė magistrantė). Sonata skaitė du pranešimus: „Medijų raštingumo stiprinimas mokykloje“ ir „Netikrų anketų atpažinimas (jų grėsmė mokiniams)“.