Minėjome Pasaulinės gyvūnijos dieną

Minėjome Pasaulinės gyvūnijos dieną

2020 m. spalio 6 d. gimnazijos penktos klasės mokiniai minėjo Pasaulinę gyvūnų dieną. Šią dieną švenčia įvairių religijų, politinių pažiūrų ir ideologijų žmonės, kuriems rūpi gyvūnai, jų teisės ir gerovė. Lietuvoje Pasaulinė gyvūnų diena pradėta minėti nuo 2000 metų, nors gyvūnų pažinimo ir globos papročiai visada buvo lietuvių gyvenime ir kultūroje. Šios dienos misija – pagerbti visas gyvybės formas bei atskleisti tamprų žmonijos ir gyvūnijos ryšį, padėkoti gyvūnams už jų didžiulę svarbą, suteikiant žmonių gyvenimui daugiau džiaugsmo ir prasmės.

Informaciją parengė 5 klasės auklėtoja Rasa Pečiulionytė.

Pasiūlius minėti Pasaulinę gyvūnijos dieną penktokai labai apsidžiaugė. Juk gyvūnai yra mūsų draugai, pagalbininkai ir net šeimos nariai. Kiekvienas mokinys pasisakė turįs net ne po vieną augintinį savo namuose. Renginiui visi uoliai ruošėsi. Pirmiausia piešė piešinius: kas šuniuką, kas peliuką, tačiau daugiausia darbuose karaliavo kačių giminės atstovės. Žavingais ir spalvingais penktokų piešiniais galėsime grožėtis dar ne vieną dieną gimnazijoje surengtoje piešinių parodoje. Dar penktokai parengė stendą, kuriame pristatė gyvūnų teises ir laisves, kūrė elgesio su gyvūnais taisykles, kiekvienas mokinys nufilmavo savo mylimą augintinį, montavo video, pritaikė muziką, rašė scenarijų, mokėsi žodžius. Kelioms valandoms penktokų klasė šventinę dieną buvo virtusi mini zoologijos sodu, kur netrūko smagaus šurmulio ir juoko. To šurmulio kaltininkai – gyvūnėliai (balandžiai, triušis, tarakonai, svirpliai), kuriuos mokiniai atsinešė į parodą, skirtą Pasaulinei gyvūnų globos dienai paminėti. Po nuoširdžių pasakojimų apie gyvūnus penktokai gimnazijos kiemelyje į orą paleido balandžius, tarsi linkėdami visiems žmonėms ir gyvūnams meilės, ramybės bei geriausios kloties. Po šventės penktokai vaišinosi tėvelių gyvūnų tematika pagamintais saldumynais.

Organizuodami šią veiklą stengėmės skatinti abipusę vaiko ir gyvūno draugystę. Pagarba gyvūnams turi tapti kiekvieno mūsų moralės norma. Šis renginys dar kartą parodė, kiek džiaugsmo ir prasmės mūsų gyvenimui suteikia augintiniai, kurie, būdami panašūs į mus, turi teisę niekada nejausti alkio ir troškulio, baimės, skausmo ir kančios.