Mokyklos JMB dalyvavo viktorinoje „Auginkime mišką – augsime ir mes“

Mokyklos JMB dalyvavo viktorinoje „Auginkime mišką – augsime ir mes“

Birželio 5 d. VDU Žemės ūkio akademijoje įvyko viktorina „Auginkime mišką – augsime ir mes“, skirta tarptautinei Miškų dienai paminėti. Jos tikslas – skleisti tvarios miškų plėtros sampratą, darnaus vystymosi vertybes, sukurti STEAM ugdymuisi palankią aplinką, stiprinant  miškininkų  bendruomenės ryšius  ir bendradarbiavimą. Šią viktoriną kartu su Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos Miškų ir ekologijos fakultetu organizavo VĮ Valstybinių miškų urėdija.

Viktorinoje dalyvavo Jaunųjų miško bičiulių ir gamtą mylinčių mokinių komandos iš 8 mokymo įstaigų: Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos, Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus, Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos, Kaišiadorių r. Kruonio pagrindinės mokyklos, Kauno r. Raudondvario, Širvintų r. Gelvonų, VDU Ugnės Karvelis ir Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijų.

Renginio pradžioje visos komandos prisistatė.  Savo pristatymą tema  „Žmogaus ir miško santykis“ mūsų mokyklos JMB „Liepaitės“ narys Matas pradėjo Justino Marcinkevičiaus žodžiais:

Ar žmonės žino, kad miškai –

Tai mūsų Žemės gyvos mintys,

Kad juos iškirtus ištisai,

Žmogus ir Žemė ims kankintis?

Nes ten, kur baigiasi mintis,

Prasideda lėta mirtis.

Prie jo prisijungusi komanda įrodė, kad ne tik žodžiais, o ir darbais, gražiomis iniciatyvomis saugo, myli, puoselėja gamtą, miškus: iš 10 galimų balų surinko 9. Po to teko įveikti trijų sudėtingumo lygių viktorinos klausimus. Atsakinėjant į juos reikėjo ne tik žinių apie gamtą ir miškus, taip pat ir sėkmės. Džiugu, kad mūsų JMB būrelio nariai pademonstravo puikias žinias. Jiems drauge su kitais viktorinos  dalyviais buvo įteiktos  Valstybinių miškų urėdijos padėkos, atminimo prizai.

Į mokyklą grįžome laimingi, įgiję dar daugiau žinių apie mišką ir miško ekosistemas. Renginys tarsi sujungė gamtą mylinčius žmones – mokinius ir miškininkus, pedagogus ir akademikus, skatino atsigręžti į gamtą, kurios dalis esame mes visi. Pasijutome dar stipresni, tvirtesni tuo, ką darome.

Informaciją pateikė biologijos mokytoja, JMB būrelio „Liepaitės“  vadovė Rasa Pečiulionytė.