Paminėjome Pasaulinę gyvūnijos dieną

Paminėjome Pasaulinę gyvūnijos dieną

Jaunieji miško bičiuliai neabejingi ne tik gamtai, bet ir gyvūnams, kurie yra mūsų draugai, pagalbininkai ir šeimos nariai, todėl  patys jauniausieji spalio 4 dieną  minėjo Pasaulinę gyvūnijos dieną. Ją švenčia visų religijų, politinių pažiūrų ir ideologijų žmonės. Lietuviai šią dieną mini nuo 2000 metų, nors meilė gyvūnams, noras juos pažinti ir globos papročiai visada buvo mūsų tautos gyvenime ir kultūroje.

Šįkart mokiniai vyko į vienos šeimos  sodybą „Gyvas kalnas“, aplankė nuostabius ūkio gyvūnus, pasigrožėjo, pasidžiaugė jais. Atkreiptas dėmesys, kokia svarbi abipusė žmogaus ir gyvūno draugystė. Džiugu, kad vaikai supranta, jog gyvūnai, būdami panašūs į mus, turi teisę niekada nejausti alkio ir troškulio, baimės, skausmo ir kančios. Dar mokiniai žino, kad pagarba gyvūnams turi būti kiekvieno mūsų moralės norma. Ši išvyka, bendravimas su gyvūnais dar kartą parodė, kiek džiaugsmo ir prasmės mūsų  gyvenimui suteikia augintiniai.

Informaciją pateikė biologijos mokytoja, JMB vadovė Rasa Pečiulionytė