Pamoka „Kraujas – sveikatos atspindys“ Kruonio pirminiame sveikatos centre

Pamoka „Kraujas – sveikatos atspindys“ Kruonio pirminiame sveikatos centre

 

 

 

 

Spalio 13 dieną Kruonio pagrindinės mokyklos 9 klasės  mokiniai  lankėsi Kruonio pirminės sveikatos centro (PSPC) kraujo tyrimų laboratorijoje, kurioje buvo vedama biologijos pamoka. Pamokos tikslas – praktiškai supažindinti mokinius su kraujo sudėtimi (kraujo plazma, eritrocitais, leukocitais, trombocitais) ir kraujo funkcijomis.

Pamokos metu mokiniai turėjo galimybę pamatyti darbą laboratorijoje, stebėti, kokia yra kraujo tyrimų atlikimo metodika nuo kraujo paėmimo iki tyrimų rezultatų gavimo. Laboratorijos darbuotoja mokiniams  paaiškino, kokie tyrimai yra atliekami laboratorijoje, kokia šiuolaikiška įranga naudojama atliekant gyvybiškai svarbius tyrimus. Mokiniai stebėjo, kaip  dirbama su moderniais prietaisais, galėjo nusistatyti savo bendrą kraujo tyrimą. Šešiems mokiniams savanoriams buvo atlikti kraujo tyrimai. Pagal gautus duomenis mokiniai pildė veiklos lapus, analizavo duomenis.

Dvi pamokos, praleistos laboratorijoje, neprailgo. 9 klasės mokiniai džiaugiasi, kad turėjo galimybę mokytis neįprastoje aplinkoje, praktiškai veikdami pamatyti, suprasti, koks svarbus skystis yra kraujas ir kokia svarbi yra kraujo donorystė.

Informaciją pateikė biologijos mokytoja Rasa Pečiulionytė