Septintokai dalyvavo edukacijoje ,,Kunigaikščių medžioklės Birštono dvaro takais”

Septintokai dalyvavo edukacijoje ,,Kunigaikščių medžioklės Birštono dvaro takais”

7 klasės mokiniai gegužės 27 dieną vyko Į Birštoną. Ten dalyvavo edukacijoje ,,Kunigaikščių medžioklės Birštono dvaro takais”.

Atviru ekologišku elektromobiliu jie keliavo Žvėrinčiaus mišku, Vytauto parku ir piliakalniu, Škėvonių kalnagūbriu su aukščiausiu Lietuvoje apžvalgos bokštu. Aplankė vietas, kuriose ne kartą yra vaikščioję visi garsiausi LDK karaliai, Didieji kunigaikščiai bei jų damos. Važiuojant edukacijos vadovė mokiniams pravedė Karališkojo medžioklės ir poilsio dvaro istorijos pamoką. Mokiniai sužinojo, kaip Karalius Jogaila ir Didysis kunigaikštis Vytautas ištisus mėnesius trunkančias medžiokles naudojo politinėms aktualijoms aptarti; kaip XV-XVI a. buvo saugojama, prižiūrima ir paveldima didžioji Birštono giria. Sustojus prie svarbiausių istorinių, poilsio objektų, moksleiviai buvo įtraukiami į praktines užduotis. Teko ir ištvermę pasitikrinti medžioklės vietose Žvėrinčiaus miške, apžvelgti  Birštono girios, menamos po 1422 m. Melno taikos sutarties, platybes, įkopus į aukščiausią Lietuvos bokštą.

Keliaudami po Birštoną sužinojo daug įdomių faktų, pagilino ne tik istorijos, bet ir geografijos, ir literatūros žinias.  Vėliau ,,Pramogų kalne” išbandė ekstremalią 600 metrų ilgio rogučių trasą.

Informaciją pateikė 7 klasės auklėtoja Alė Kerševičienė.