Tarptautinis konkursas ,,Jaunimas Europos miškuose“

Tarptautinis konkursas ,,Jaunimas Europos miškuose“

Spalio 20 dieną Kaišiadorių r. Roko sodyboje vyko tarptautinio konkurso ,,Jaunimas Europos miškuose“ nacionalinis etapas. Jame dalyvavo ir Kruonio Jaunųjų miško bičiulių (JMB) „Liepaitės“  aštuntos klasės mokinių komanda: Aurita Slavinskaitė, Matas Kazlauskas ir Ignas Lazarevičius.

Tarptautinis konkursas vyko trimis etapais. Pirmojo etapo metu visos komandos lietuvių kalba pristatė savo iš anksto pasiruoštus pristatymus tema „Tvari miškininkystė“. Antrojo etapo metu konkurso dalyviai anglų kalba atliko testą Europos miškų tematika. Konkurso trečiąjį  etapą sudarė žygis Strošiūnų šile, kurio metu reikėjo atlikti keturias praktines užduotis. Pirmoji užduotis buvo sugrupuoti augalus, augančius Strošiūnų šile, pagal lapų išvaizdos įvairovę, nustatyti, kuriam ardui priskiriamas augalas, įvardinti, kaip pagal vyraujančius medžius vadinamas Strošiūnų šilas. Antra užduotis buvo pagal augančias šile kerpes ištirti oro užterštumą. Trečioji prašė atpažinti du lapuočius medžius Strošiūnų šile bei apskaičiuoti jų amžių pagal duotą formulę, o ketvirtoji –  trim skirtingais būdais išmatuoti pušies aukštį.

Nors Kruonio mokyklos mokiniai buvo jauniausi nacionalinio etapo dalyviai, bet pademonstravo puikias žinias ir gebėjimus, iškovojo garbingą ketvirtąją vietą. Konkurso dalyviai buvo apdovanoti Valstybinių miškų urėdijos dovanomis ir padėkos raštais.

Dėkoju savo komandai!

Informaciją pateikė JMB būrelio vadovė  biologijos mokytoja Rasa Pečiulionytė