Įgyvendiname biomedicinos projektus

Įgyvendiname biomedicinos projektus

Šių metų balandžio 5-ąją dieną mes, Kruonio gimnazijos 5-8 klasių mokiniai ir vaikai, atvykę mokytis į mūsų gimnaziją iš Ukrainos, kartu su mokytoja Rasa Pečiulionyte apsilankėme Vilniaus Gedimino technikos universitete.

Šią kelionę teko planuoti keletą dienų bei įdėti daug pastangų, kad ji įvyktų, tad išaušus išvykos dienai visų veidus puošė laimingos šypsenos. Ne vienam norėjosi užmegzti pokalbį su naujais draugais iš Ukrainos. Keletas gimnazistų belaukdami traukinio ukrainiečiams papasakojo nemažai įdomių faktų apie Kaišiadorių miestą ir jo traukinių stotį. Kelionės metu traukinyje užsimezgė dar daugiau pažintinių pokalbių, vaikai bendraudami atrado ir panašumų, ir bendrų pomėgių. Mūsų mokiniams pavyko susipažinti ir su svarbiais Ukrainos valstybės bruožais, ukrainietiškais simboliais, ir naujiems draugams  pristatyti savo tėvynę Lietuvą, sostinę Vilnių.

Vizito Vilniaus Gedimino technikos universitete metu vykdėme jau pradėtus biomedicinos projektus: „Tiesios laikysenos sistema” ir „Nemiegojimo akiniai”.  Vilniaus Tech AI tematikos koordinatoriaus lekt. D. Lukšio ir mokytojos R. Pečiulionytės padedami bei skatinami įgavome įkvėpimo, atradome naujų idėjų, tad gerinome ir tobulinome jau turimą darbo techniką, plėtėme žinias bei stiprinome ryšius su draugais iš svetur. Visi kartu draugiškai plušėjome keletą valandų. Buvo nepamiršta skirti laiko ir atsakymams į darbo procese iškilusius klausimus, ir susipažinimui su universitete esančiais įrenginiais, prietaisais, eksponatais. Tuomet teko pasidžiaugti nudirbtais darbais ir atsisveikinti su Gedimino technikos universitetu bei lektoriumi D. Lukšiu.

Po to dar apsilankėme šalia universiteto esančioje cerkvėje, drąsiai tyrinėjome sostinę, grožėjomės miesto vaizdais ir architektūra. Kelionė namo taip pat tapo ypatinga, nes traukinyje noriai dalinomės naujai  sukauptu žinių bagažu, įspūdžiais ir norais kuo greičiau įgyvendinti visus projektinius sumanymus bei su kitais žmonėmis pasidalinti savo sukurtais prietaisais.

Informaciją pateikė 7 klasės mokinė Liepa Zareckaitė.