Jaunieji miško bičiuliai inkilų kėlimo šventėje „Paukščiai grįžta namo!“

Jaunieji miško bičiuliai inkilų kėlimo šventėje „Paukščiai grįžta namo!“

Kovas – mėnuo, kuomet bunda gamta ir iš šiltųjų kraštų sugrįžta paukščiai. Jie ruošiasi perėjimo sezonui – vieni patys suka lizdus, kiti įsikuria inkiluose, todėl šio mėnesio 15 dieną mūsų mokyklos Jaunųjų miško bičiulių būrelio „Liepaitės“ mokiniai  dalyvavo inkilų kėlimo akcijoje, vykusioje VMU Trakų regioninio padalinio Aukštadvario girininkijoje, šalia „Velnio duobės“.

Miškininkai  renginio metu mokiniams papasakojo daug įdomių dalykų apie mišką, paukščius, pamokė, kaip reikėtų gaminti inkilus, kaip ir kur juos iškelti. Sužinojome, kad inkilai turi būti gaminami iš natūralių medžiagų – neobliuotų, nedažytų lentų, kad paukščių jaunikliai lengviau galėtų į jas įsikabinti. Pasirodo, inkiluose paukščiai mieliau apsigyvena, jei landa atsukama į rytų ar pietų pusę, jei jie pritvirtinti maždaug 3 metrų aukštyje taip, kad būtų stabilūs, nesiūbuotų vėjyje. Labai svarbus ir inkilų saugumas, mat paukščius jie turėtų apsaugoti nuo besikeičiančių oro sąlygų ir plėšrūnų.

Šios gražios akcijos metu ant tvirtų šakų buvo iškelti inkilai, skirti zylėms, varnėnams,   musinukėms, paprastosioms  raudonuodegėms, taip pat ir retesnei paukščių rūšiai – pelėdoms, nepamiršti žinduoliai – miegapelės, šikšnosparniai. Netrūko ir įdomių žaidimų, pasakojimų apie gamtoje vykstančius laukinės gyvūnijos gyvenimo ciklus ir bundančios gamtos reiškinius – artėjantį paukščių perėjimo  ir žvėrių jauniklių vedimo metą. Ir kaip dar nepaminėti ant laužo keptų dešrelių, zefyrų, dideliame katile išvirtos  kvapnios žolelių arbatos, skanumynų, kuriais vaišino VMU Trakų regioninio padalinio miškininkai…

Jaunieji miško bičiuliai į mokyklą grįžo pilni įspūdžių ir su dar didesniu noru ne tik žodžiais, bet ir darbais mylėti ir saugoti gamtą.

Informaciją pateikė   JMB „Liepaitės“ vadovė biologijos mokytoja Rasa Pečiulionytė.