Šeštokų kultūrinė–pažintinė diena

Gruodžio 15 diena šeštokams  buvo išties įsimintina: sudalyvavome net dvejose kultūrinės-pažintinės dienos edukacijose.

Pirmiausia vykome į  kaimo sodybą „Vėjų fėja“ (Pratkūnai, Kaišiadorių r.), į  autentišką  molinę  pirkią,  kur su mokiniais pajutome  tikrą Kalėdų dvasią. Susipažinome su lietuviškų Kalėdų tradicijomis, papročiais  ir paslaptingais  burtais, šėliojome  su linksmuoliais kaukučiais, savo rankomis  dekoravome  medinius žirgelius. Po gražių kūrybinių darbų ir smagių žaidimų  į trobos langą pasibeldė senelis Kalėda. Tuomet drauge su juo šokome  ir dainavome, žaidėme  lietuvių liaudies žaidimus. Aplankėme  ir senelio klėtelę, kur vaišinomės žolelių arbata bei meduoliais. Klausėmės  senelio Kalėdos pasakojimų apie vaikščiojantį gerumą, elnią Devyniaragį, apie Saulėgrįžą ir norus, kurie išsipildo. Kalėdos visada primena, kaip gera pasirūpinti silpnesniu už save, kaip gera dalintis, rūpintis, mylėti, todėl nepamiršome  ir gerojo Kalėdų darbo: ėjome į tvartelį pamaitinti gyvuliukų.

Kupini gerų emocijų šeštokai atsisveikino su sodybos šeimininkais ir  išskubėjo į Darsūniškio „Darsūno namus“, kur laukė edukacija „Gardus nykštukas”.  Jos metu draugiškai pasiskirstę grupėmis mokiniai minkė tešlą, kočiojo ir gamino sausainius–nykštukus. Kad laukti kepinių neprailgtų, žaidė kūrybinius žaidimus. Sulaukę savojo iškepto gaminio mokiniai ėmėsi dekoravimo darbų. Vėliau sausainius ragavo, vežėsi namo pradžiuginti namiškius.

Turiningos edukacijos užpildė šeštokų širdis ypatingąja Kalėdų laukimo dvasia, tad visą dieną tvyrojusią gerą, šventišką nuotaiką, pačių  pagamintas  dovanėles ir gražius įspūdžius šeštokai parsivežė ir  į savo namus, kad galėtų jais pasidalinti.

Informaciją pateikė 6 klasės auklėtoja Rasa Pečiulionytė